Follow

Type at least 1 character to search

Dailininkų sąjungos galerija (Vokiečių g. 2, Vilnius);

Balandžio 12 d. – gegužės 6 d. Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2, Vilnius);

Mano akiratyje – prisiminimai ir šviesa. Šviesa yra spalva.

 

Pildydama savuosius spalvų „portalus“ ir šviesos kapsulę mąsčiau apie realią ir anapusinę šviesą, apie liūdesio ir ilgesio ūkuose paskendusius kūrinius, kartais ironiškus, kartais istoriškus, kartais retoriškus…

 

Dėliojau savąjį parodos vaizdų žemėlapį, siekdama išsaugoti nostalgiškų praeities įvykių ir melancholiškų įspūdžių spindesį bei švytėjimą.

 

Išgryninus šviesą kaip kūrinio formavimo estetinį vienetą, grįžau prie fizikinių ir anapusinių „šviesoraščio“ savybių. Viena vertus, šviesa eksponuojamuose dailės kūriniuose yra neišvengiamai atviras emocinių būsenų atspindys. Kita vertus, įprastus kasdienybės vaizdinius betarpiškai keičia abstraktūs, dažnai intensyvūs spalvų deriniai tarsi ekranų atšvaitai.

 

Šviesa yra spalva. Ji sklinda stingdančiais, lyg seniai mirusio šviesulio spinduliais. Todėl stengiausi šią efemerišką, kartu esamą ir nesamą šviesą gaudyti ir talpinti į uždarą, šįkart –   parodos, „konteinerį“.

Rita Mikučionytė

 

Autoriai: Aušra Andziulytė, Ričardas Bartkevičius, Ramūnas Čeponis, Kunigunda Dineikaitė, Gintaras Palemonas Janonis, Vidmantas Jusionis, Aistė Juškevičiūtė, Kristina Mažeikaitė, Rasa Noreikaitė-Miliūnienė, Saulius Rudzikas, Simonas Skrabulis, Gintautas Vaičys

 

Kolekcijos kuratorė: Rita Mikučionytė