Follow

Type at least 1 character to search

Valda Verikaitė

VALDA VERIKAITĖ

„IKONA“, 2017m., stiklas, veidrodis, 5 vnt. 21×21 cm.

Tai vaizdo, girdimo teksto ir vaizduotės samplaika. Kuomet žiūrovui žvelgiant į meno kūrinį, tikrovė nėra patiriama, o yra patiriamas jos atspindžių ir vaizduotės efektas. Eksponuojant kūrinį žiūrovo fikcija gretinama su socialinių tinklų pateikiama vaizdine informacija, persipynusia su vartotojo realiu matymu ir apibūdinimu. Tai penki skirtingi socialinio tinklo profiliai, apibudinti penkių skirtingų asmenų. Kompozicija išskaidanti ir atspindinti vaizdą, byloja apie tikrumo-netikrumo reprezentaciją. Tarp girdimo teksto transliacijos ir atspindžio efekto formuojama žiūrovo vizijos ir realaus matymo sintezė. Tai vizualinis ir realus pasakojimas, leidžiantis realiam stebėtojui nusitaikyti į kito profilio vaidmenį, tapti kitokiu ar susigretinti su kitu personažu, atrasti tapatumą arba priešiškumą. Veidrodžio, stiklo, grafinių linijų ir girdimo teksto persisluoksniavimas, skatina individo kūrybą. Regimas realus veidrodžio atspindys konstruoja žiūrovo neapčiuopiamą viziją, kurioje galima atrasti savąsias vaizduotės būsenas, priešiškumą ar susigretinimą.

„ILIUZIJA“, 2019m., tiffany –stiklas, veidrodis, 31x31x10 cm.

Tai Iškraipyta vaizdo ir pojūčio interpretacija, kuri sugretinama su socialinių tinklų skleidžiama vaizdine informacija. Kai realybė dažnai suvokiama ne tokia kokia ji yra. Tai tarsi jutiminio suvokimo iškraipymas, kai tikra reprezentacija suvokiama iškreiptai arba atvirkščiai. Optinė iliuzija – sukelianti skirtumus tarp vizualiai suvokiamos tikrovės ir objektyvios tikrovės. Kitaip tariant stebėtojas sukuria individualų suvokimą arba „atskirą“ realybę. Kaip ir virtualiame pasaulyje individualios realybės vaizdas priklauso nuo to kaip dalyvis nusiteikęs savo aplinkos atžvilgiu, koks jo požiūris, ką jis priima realiai, ką jis nori matyti ir ne. Regimas objektas kelia klausimą žiūrovui, kas yra realus vaizdas, o kas yra tik iliuzijos efektas. Vizualus pasivaikščiojimas po stiklo atspindžių labirintą, tai fikcija be sąryšio su realybe.

Valda Verikaitė 1981 08 25 Kaunas, Lietuva.

 

Išsilavinimas:

2009 – Vilniaus Dailės Akademija – Kauno Dailės fakultetas, stiklo magistrantūros studijų programa, įgytas menų magistro laipsnis.

2007 – Vilniaus Dailės Akademija – Kauno Dailės fakultetas, stiklo bakalauro studijų programa, įgytas dailės bakalauro laipsnis.

2003 – Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų studijų centras, dailiojo stiklo programa, įgyta dailiojo stiklo meistro kvalifikacija.

1999 – Kauno Radvilėnų vidurinė mokykla.

Narystė: Nuo 2013 Lietuvos Dailininkų Sąjunga.