Follow

Type at least 1 character to search

Vytautas Žirgulis

Vytautas Žirgulis

Gim. 1962 11 04 Kaune.

1980m.baigiai Kauno J.Naujalio meno mokyklą  (muzikos skyrių).

1984m. Baigiau tuometinės Konservatorijos Klaipėdos fakultetus (renginių režisūra).

1992m. Baigiau Vilniaus dailės akademiją (tapybą).

1995m.Priimtas į Lietuvos dailininkų sąjungą.

 

Dalyvavau įvairiose parodose,pleneruose  Lietuvoje ir užsienyje.Surengiau 18 personalinių parodų.

Gyvenu ir kuriu Vilniuje.Dirbu molbertinės  ir sieninės tapybos srityse.Dėstau piešimą ir tapybą  M.K.Čiurlionio menų mokykloje dailės skyriuje.

 

2014m. Metinė apžvalginė vilniaus tapytojų paroda“Laisvės spalvos“, LDS galerija“ARKA“.

2015m. Metinė Vilniaus tapytojų paroda „AR(T)chyvas“, LDS galerija „ARKA“.

2015m.Paroda Cercle des artistes de Paris,Parc floral de Paris

2016m.Tapybos paroda La Galerie Thuillier,Paris.

2017m.“Le salon de l,automne 2017“, La Galerie Thuillier,Paris.

2017m. „Žirgas dailėje“, Dusetų dailės galerija.

2017m.Edukacinis dailės projektas“Mano Lietuva.Grįžtu į tėvynę“.Vilniaus rotušė.

2018m. 02.05 Individualistų grupės paroda valstybės atkūrimo šimtmečiui Gariūnų verslo ir kultūros parke „100 kūrinių atkurtai Lieuvai“.

 

Paveikslai kvadrienalei:

1.“Laukiantys nakties“.Drb.,al., 90x100cm. 2017m.

Paveikslo idėja paremta lietuvių mitologija.Mintis kilo paskaičius  apie mitologines būtybes laumes ,kaukus ir pan.Norėjau sukurti mistinę nuotaiką-vakarėjanti  šviesa,palikti kibirai su vandeniu,pievos nusitęsiančios iki begalybės.Vanduo gyvybės šaltinis.Jame ir slypi  gyvastis.Jame slypinčios būtybės laukia nakties tamsos,kad galėtų ramiai pasivaikščioti ir paskraidyti.

2.“Nebeprisimenu jos veido“.Drb.,al.,95x95cm. 2017.

Paveikslo idėja tokia,kad atminyje negali sudėlioti  praeities vaizdo aiškaus ir suprantamo.Kylantys prisiminimai yra nerišlūs,tarsi  nuotrupos ,išbarsyta mozaika.Kai atsimename kažkokias detales,buvusias šventes,bet neatsimename,kokia proga jos buvo rengtos.Atsimename kažkokius apšvietimus,gyvūnus,artimus ir visai tik trumpai sutiktus žmones,bet jau su išsitrynusiomis detalėmis,įvairiais vaikystėje matytais vaizdais.

 

3.“Nuogas karalius“.Drb.,al.,141x96cm. 2015m.

Paveikslo idėja kilo stebint įvairiausius rinkiminius debatus,svarbių valstybės veikėjų atėjimą ir išėjimą iš valdžios,pakilimus ir nuopuolius.Šiandien tu svarbus- o rytoj jau niekas.Paveikslo skurdi aplinka dar labiau išryškina nuostabią karūną,spindinčią aksomu ir deimantais.Viską nusimetę nuo savę karalius tampa paprastu žmogeliu,tipenančiu praustis į vonią,kai sugrįžtama realybę.

 

4.“Žvaigždė“.Drb.,al.,200x90cm. 2015m.

Šiltą vasaros naktį išėję į lauką ir pažvelgę į dangų susimąstome ir pasvajojame apie įvairiausius dalykus.Žiūrėdami į žvaigždes pagalvojame-gal mes ne vieni?Bet kiekvienas žmogus turi savo žvaigdes:vienam tai bokso čempionas ar šachmatų didmeistris,kitam kino ar muzikos žvaigždės o kitam gal mokyklos draugė iš senų laikų.Bet žvaigždės tuo ir ypatingos –kad šviečia ir yra sunkiai pasiekiamos.