Follow

Type at least 1 character to search

Ernestas Žvaigždinas

Ernestas Žvaigždinas

Gimęs ,augęs ir gyvenu Klaipėdoje. Studijas  baigiau Klaipėdos universitėte. Nuo 1980 m. dalyvauju įvairiose parodose. 2018 m. priimtas į LDS.

2015 m.Anykščių kultūros centre personalinė paroda.   2. 2016 Klaipėda, I.Simonaitytės  biblioteka “Jubiliejinė paroda“. 3. 2018 m Personalinė paroda  Šilutės  bibliotekoje.  4.  2018 m.  Šiauliai “Langas“ bendra miniatiūrų paroda.  5.2019 m Klaipėdos  dramos teatre personalinė paroda.

2.   Paveikslų duomenys;  1. „Miestas prie jūros’ 2018 m. al.dr. 70 x146      2.“Sekmadienio rytas“2017m. al.dr. 50 x 200.

3. Aš, Ernestas Žvaigždinas, leidžiu viešai publikuoti savo duomenis  kvadrienalės tinklapyje.

„SEKMADIENIO RYTAS“. Tai abstraktus paveikslo  pavadinimas, diena gali būti šventinė, gali būti eilinė diena. Bet kiekviena diena – žmogaus kūno šventė. Tai – judesys, gyvybė, suartinantį žmogų su gamta. Laimė , kad galime jausti, judėti, kvėpuoti, mylėti savo kūną ir mus supantį pasaulio grožį. Pajuskime, kiek gėrio supa mus, kuris nieko nekainuoja. Sveikame kūne  – sveika siela. Rytas. Jūra be horizonto – neaprėpiama, begalinė, susiliejanti su dangumi ir žeme. Jūra, dangus, žemė ir žmogus kvėpuoja, juda vienu – gamtos – ritmu. Amžinas judesys – kaip Danguje, taip ir Žemėje. Žmogaus kūno judesys – sveikata, mąstymas į priekį, tai – gyvybė, apčiuopamas stebuklas, kūno ir sielos šventė.

„MIESTAS PRIE JŪROS“. Moters figūra paveiksle – simbolis. Miestas prie jūros, iš kurio išplaukia ir į kurį grįžta laivai. Moteris prie jūros – tai šauklys, švyturys, namai. Moteris išlydi laivus, laukia grįžtančių jūreivių – vyrų, brolių, vaikų. Išlydėti ir laukti – tai nuolatinė miesto prie jūros gyvenimo dalis ir būsena. Moters paslaptis, jos jėga ir trapumas, moteriškumo  stebuklas  – amžina tema kūrybai. Moters figūra prie miesto  saugo  ir gelbsti nuo negandų, nes žmonės  stiprūs tada, kai juos išlydi ir jų sulaukia, juos myli. Tas žinojimas suteikia jėgų visiems miestams prie jūros