Follow

Type at least 1 character to search

Gintaras Zubrys

GINTARAS ZUBRYS

„Išėjimas“

Darbas „Išėjimas“ yra tarsi šviesų ir erdvių labirintai. Tai tarpinės būsenos fiksavimas, kai esi ir nebesi, prisimeni ir pamiršti vienu ir tuo pačiu metu. Tai iškilminga, nostalgiška, jautru. Tai kelio paieška galutinio atbudimo ir nušvitimo link. Ypatingo architektūrinio tikslumo, loginio mąstymo, apskaičiavimo reikalaujantis darbas yra preciziškai, apgalvotai sukomponuotas. Spalvų švarumas, muzikalumas sukuria vibraciją ir tėkmę. Abstraktumas yra paveikumo dėmuo, nukeliantis į atmintį, tarsi saugyklą, nuolatinę kelionę.

„Komunikacija“

„Komunikacija“ – susikertančių sienų, dekoruotų apskritimais, kampas. Keletas pasisukusių rutulių atidengia už sienos slypinčią mistišką, olos prieglobstį primenančią erdvę. Norėčiau prisiminti filosofo A. Šliogerio mintis apie meną. Filosofas teigia, kad menas artimas mokslui. Jame, kaip ir moksle, egzistuoja nemažai matematikai būdingų principų. Griežtu ir matematiškai tiksliu piešiniu pagrįstoje kompozicijoje, yra pusiausvyra tarp jausmo ir visiškos, absoliučios logikos. Tai yra pusiausvyra tarp atminties ir patirties, bendravimo ir atskirties.

Gintaras Zubrys iki 1989 mokėsi Kauno J.Naujalio Meno mokykloje. 1996 metais baigė Vilniaus Dailės Akademiją, tapybos specialybę.

Parodose pradėjo dalyvauti dar būdamas studentas. 1995 m.  jo darbai buvo atrinkti į tuomet labai prestžinę atrankinę parodą Šiuolaikinio meno centre Vilniuje „1995: Lietuvos menas“. Visą studijų laiką buvo inovatorius, nevengiantis plaukti prieš srovę, dažnai savarankiškai ieškojo savojo kelio.

Šiuo metu gyvena ir kuria Kaune.