Follow

Type at least 1 character to search

Kristina Paulauskaitė

KRISTINA PAULAUSKAITĖ

Patirties rūbas -Kūrinys sukurtas taip, kad įkūnytų kiekvieno individo kaupiamą šios egzistencijos patirtį. Siluetas pilnas iškilimų, kiekvienas jų tai vienų ar kitų įvykių eigoje sukaupta patirtis- atsiminimas, žinios, išmintis, pamokos kurios moko ir verda per tolesnį  gyvenimą. Individą vaizduojantis siluetas veido vietoje turi veidrodį, veidrodis simbolinis portalas galintis padėti persikelti į prisiminimus, atsiminti sukauptas akimirkas, įvykius. Kiekvienas žiūrovas stebintis kūrinį  gali įsikūnyti ir atsiminti pergalvoti savo gyvenimo patirtis…

Retardija– Kūrinio pavadinimas išgalvotas žodis, žodis gimęs kelių draugų būryje norint nusakyti neapibrėžtos, nežemiškos erdvės vietą kurioje gera, kurią norisi išsaugoti.  Tai šviesos lizdas įgalintas išsaugoti praeities įvykius. Kūrinys iš vidaus apšviestas, šviesa sustiprina viduje vaizduojamo pasaulio įspūdį.

Amžinas ratas– kūrinio akcentu tampa ratas,  kuris sukasi atnešdamas prisiminimus ir kaupdamas savo patirtį šalia atsineštų, girdėtų, matytų, išgyventų dalykų. Kūrinio centre vaizduojama gija, ji paryškina idėją, kad sukaupti dalykai niekur nedingsta jie tik susivija susidėlioja į savas vietas ir būna atkapstomi tik to panorėjus, kitu atveju tai lieka užmarštyje.  Panorėjus ką nors ištrinti aplink sukasi vikšriukai kurie kaip maži apgavikai norinčiam neprisiminti. Bet tai tik apgaulė prieš save, to kas buvo nepakeisi, įgalus esi keisti tik ateitį.

Kristina Paulauskaitė- Ramonaitienė, keramikė.  Gimiau 1988-11-20 Skuodas, Lietuva. Gybenu ir kuriu Kaune. Nuo 2016m. Lietuvos dailininkų sąjungos narė, dailininkė keramikė. Esu surengusi personalinių keramikos parodų, bei dalyvauju kolektyvinėse parodose . 2010m.baigiau Kauno Kolegijos Justino  Vienožinskio menų fakultetą, keramikos specializaciją. Studijų metu vieną semestrą turėjau galimybę žines praplėsti erasmus mainų programoje, Turkijoje. Nuo tada prasidėjo individualus kūrybinis kelias. Mėgstu drąsiai eksperimentuoti, taip atrandu vis platesnes keramikos meno galimybes. Keramika man tai nuolatinis žaidimas, eksperimentai ir neišsemiamos galimybės įgyvendinat  idėjas erdviniuose kūriniuose.