Follow

Type at least 1 character to search

Marius Strolia

MARIUS STROLIA

,,Transformacijos“. Mišri tachnika. 40 x 300 cm. 2016 m.

Du laiveliai – du krantai, du pasaulio kraštai. Viskas juda, transformuojasi. Globali visuomenė turi spręsti globalias problemas. Nuo Sirijos iki Brexito krantų… Kartu ir atskirai. Gal plaukti pasroviui?

,,Smailė. Link…“. Žymeklis. 200 x 400 cm. 2018 m.

Tai – vidinės trajektorijos. Žemyn ir aukštyn… Ir iš naujo. Savęs atradimas kalnų viršūnėse ir slėniuose. Brūkšnių kaip ,,švytesių“ įprasminimas bei (ne)suvaldymas – ieškojimas krypties.

,,Mauduolė“. Žymeklis. 280 x 160 cm. 2019 m.

,,Mauduolė“ – naujausias kūrinys apie mitologizuotą dabartį. Šį ciklą pradėjau kurti prieš aštuonerius metus. Apkūni, deformuota figūra – tai mano požiūris į šiandieną, laikmečių skirtumus ir istoriją.

Visada domėjausi moters figūros kaita įvairiuose laikmečiuose. Šia kaita lyginu Europos priešistorę ir dabartį. Šiuo aspektu man įdomūs žymios Kalifornijos profesorės Marijos Gimbutienės tyrinėjimai – archeomitologija. Savo darbuose ji sukūrė koncepciją apie senosios Europos kultūrą ir jos žlugimą, taip pat demonstravo pirmykščius tikėjimus, paremtus moters kultu.

Esu Marius Strolia. Gimiau 1974.06.28 Panevėžyje.

1992-1999m. studijavau Šiaulių universitete, Dailės fakultete. 2003 – 2005m. studijavau Vilniaus pedagoginiame universitete spec. pedagogiką (magistrantūros studijos – įgytas edukologijos magistro laipsnis).

Studijuodamas Šiauliuose, pradėjau dalyvauti studentų meno dienose, eksponuoti savo darbus studentiškose parodose. 1999m. surengiau pirmą savo tapybos ir koliažo darbų parodą Šiauliuose, ,,Laiptų” galerijoje. Nuo 1999m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narys.