Follow

Type at least 1 character to search

Eglė Gelažiūtė-Petrauskienė

Eglė Gelažiūtė-Petrauskienė

Gimė 1974 m. sausio 14 d. Kaune (Lietuva).
1995 m. baigė bakalauro studijas Vilniaus dailės akademijoje, Grafikos skyriuje.
1997 m. baigė magistro studijas Vilniaus dailės Akademijoje, Foto-Video (dabar medijų  katedroje).
nuo 2003 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narė.

Šiuo metu gyvena ir kuria Anglijoje, Stafford mieste.

Studijuoja meno terapijos magistratūroje Chester universitete, UK.,

KŪRYBOS SRITYS: – estampas, grafika, dailininko knyga, instaliacijos, iliustracija, knygų dizainas.

PARODOS: Nuo 1995 metų dailininkė surengė 12 personalinių parodų, naujausias projektas ‘Tik neatsigręžk atgal nes akmeniu pavirsi’ buvo pristatytas Vilniuje ir Kaune, miesto muziejuje 2017 ir Kėdainių daugiakultūriniame centre 2018.  Taip pat keli projekto darbai 2018 keliavo į Kaliningradą su dailininkų sąjungos šimtmečio kolekcija.

Eglė dalyvavauja tarptautinėse grafikos ir knygos meno parodose:

2017, 2018 Liverpulio dailininko knygos parodoje, UK

2017 “Sounds of the city”, AOI selected exhibition, London, UK transporto muziejuje.

2018 BookILLfest, Serbija;

Sharaja (Jungtiniai arabų emiratai), vaikiškų knygų 2015,2018 festivalyje,

2016  “Exhibition of Contemporary Lithuanian Children’s Book Illustration”, Shandong Art Museum in Jinan, Kinija

2016 ’Shadows’  Lichfield UK, Lichfield festival, Emporium galerijoje

Tarptautinėje iliustracijų bienalėje Bratislavoje, Slovakijoje (2015, 2005, 2001 m.).

 

2015 TARPEY gallery, Midlands open, UK

 

APDOVANOJIMAI nuo 2000 m. Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus apdovanojimas už meniškiausiai iliustruotą knygą paaugliams „Melų diena“, Vilnius, Lietuva. 2001 m. Lietuvos knygos meno konkurso „Gražiausios metų knygos“ premija už knygą „Maldos iš Nojaus Arkos“, Vilnius, Lietuva. 2004 m. Lietuvos knygos meno konkurso „Gražiausios metų knygos“ diplomas už knygą „Pelytė Sidabrytė“, Vilnius, Lietuva. 2014  premija Stafordšyro grafystės metinėje parodoje už monotipiją, UK

 

Etnokultūrinio/tarpdisciplinarinio meno projektas

‘Tik neatsigręžk atgal, nes akmeniu pavirsi’  2016

Ne tik mūsų baltiškoji kultūra, o ir viso pasaulio tautos turi legendų, istorijų apie auksinį siūlą, juostą arba kelią rišantį dangų su žeme. Tam tikrais gyvenimo momentais tas siūlas nusileidžia arčiau, tampa aiškiai juntamas,  beveik ranka pasiekiamas. Jei jį nutversi, kaip stebuklingą paparčio žiedą, tuomet atsivers visos prasmės, visos žinios ir paslaptys atsivers.

Atsispyriau nuo ‘Virsmų knyga’ ir ‘Rėdos knyga’ etno studijų, jos padeda pamatyti esmę glūdinčią už papročių. Esmę, slypinčią giliau už išorinę folklorinę etnografinę išraišką, tačiau per ją pasireiškiančią. Esmės ir formos sąveika labai svarbi – žmogus, būtybė fiziniame pasaulyje kuri kaip augalas – randasi, auga, bręsta, sunoksta, veda vaisius, barsto sėklas, siūbuoja, vysta, džiūsta ir miršta. Ir žmogus dvasinė būtybė išlaikanti kryptį, sąmoningumą ir prasmę tame laiko tekėjime. Tas laiko tėkmės ratas pavadintas ‘Rėdos ratu’. Sąmoningai nesuvokta kultūra esanti kažkur mumyse, perfrazuojant ‘Rėdos knygos’ autorius, įkvėpusius mane šiam projektui, leidžia palaikyti darną tarp abiejų pasaulių – materialaus ir to nematomojo. Prigimtinė kultūra paveldėta su pasakomis dainomis raštais ir skirta saugoti kad rėdos ratas suktųsi teisinga kryptimi, kad nereiktų gręžiotis atgal. Kad virsmai/pasikeitimai vestų tolyn ir turėtų prasmę.