Follow

Type at least 1 character to search

Goda Gudaitytė

GODA GUDAITYTĖ

„Pašnekesys dviems“. 2016 m., kart. guašas, 43×62.

Erdvė…vieta…laikas. Tu, aš, aš ir tu… Jaunystė… ištarti žodžiai. Tyla. Švelnus vakaro dvelksmas. Jaudulys ir pažadas. Spalvos, sluoksniai, gestų viražai. Potėpių vibracija. Įtampa. Įsivaizduojamas gyvenimas. Vienišas žibintas. Apgauti sapnai – laikas, kuriame būta… Ak, kaip gaila! Kita erdvė…vieta…kitas laikas…Kitas „Aš“.

„Senasis Vilnius“. 2015 m., kart. guašas, 56×55.

Atminties ritualas – mano sąmonėje išlikęs vaizdas – palaimingų dienų pavidalas… Spalvos, sluoksniai – minčių bei jausmų dienoraščiai atsiveria tarsi gyvenimo prasmė… Šešėlių žaismas, veidrodiniai daiktų atspindžiai – įtraukia ir nebepaleidžia… Sustabdyta akimirka – gyvenimo kronika.

„Sveikas, liūdesy…“. 2015 m., kart. guašas, 62×49.

Neišsipildžiusių svajonių labirintuose gyvena nuoskaudų, nusivylimų ir skausmo erdvė… Ji be paliovos keičiasi, bet nepaleidžia – atmintis gyva. Išblukęs pavidalas tirpsta erdvėje – nyksta, bet vis dar gyvena prisiminimuose ir pro laiko miglą, slegia mano širdį… Sveikas, liūdesy!.. Kiek daug tavyje jėgos ir ištvermės! Suteik man vilties… Kas gali būti gražiau mano sveikstančiai sielai…

„Bet kokio meno pradžia yra meilė. Kiekvieno meno vertę ir apimtį pirmiausia lemia menininko sugebėjimas mylėti.“ H. HESSE

Apie save ir kūrybą

Gimiau 1970 m. kovo 9 d. Vilniuje. Savo, kaip dailininkės kelią, pradėjau M. K. Čiurlionio meno mokykloje, kurią baigiau 1988 m. ir įgijau grafikės specialybę. Toliau sekė dailės pedagogikos studijos Vilniaus dailės akademijoje.

Visuomet traukė spalva. Buvau neblogai susipažinusi su daugelio įvairių laikotarpių dailininkų kūryba, bet labiausiai traukė postimpresionistai, Paryžiaus tapybos mokykla. Nepaprastai žavėjo ir tebežavi Van Gogho peizažai, primityvusis menas. Vertinu klasikinę lietuvių tapybos mokyklą. Meninį skonį galutinai suformavo „ARS“ grupuotės dailininkai – A. Samuolis ir V. Vizgirda.

Kaip kūrybinį atskaitos tašką pasirinkau peizažą. Savo darbuose siekiu emocinio turinio ir įtaigos – noriu, kad darbas žiūrovą paveiktų iš karto. Motyvo autentiškumas nėra svarbus. Konkretus kraštovaizdis – tai tik pirmas impulsas nuotaikai sukurti. Tapau ne patį motyvą, o jo viziją. Kartais, dirbdama, objektą transformuoju taip, kad jis tampa sunkiai atpažįstamas ir įgauna simbolinę prasmę bei pasikartoja kituose mano kūriniuose. Dažnai tapau ne plenere, o namuose, iš atminties. Neretai darbai gimsta be išankstinių sumanymų, tapybos proceso metu – dėliojant potėpius ar ieškant kolorito. Paskutiniuose paveiksluose didelis dėmesys tenka linijai ir potėpio minkštumui – jų pagalba konstruoju kompoziciją, ieškau įdomios paveikslo formos.

Kūrybinė veikla:

1995 – Tapybos darbų paroda. Galerija “Getija”, Vilnius. („Vilniaus veidai“ (A. Narušytė) 7 meno dienos).

1995 – Tapybos darbų paroda. Galerija “Grigo ratai”, Vilnius.

1999 – Tapybos darbų paroda. Lietuvių bendruomenės namai. Filadelfija, JAV.

1999 –  „Iris“ šiaurės šalių  miniatiūrų festivalis. Galerija “Firehouse”, Bordentaunas, JAV.

2003 – Tapybos darbų paroda. Galerija “PII”, Filadelfija, JAV.

2004 – Tapybos darbų paroda. Galerija “PII”, Filadelfija, JAV.

2005 – Tapybos darbų paroda “Raudonas arkliukas”. Galerija “D‘arijaus papuošalai”, Vilnius.

2005 – 7-asis tarptautinis tapytojų pleneras “Alaušas 2005”. Sudeikiai, Utenos r.

2006 – Grupinė kūrybinių darbų paroda „M.K.Č – 1988“. Galerija “D‘arijaus papuošalai”, Vilnius.

2007 – Lietuvių moterų dailininkių draugijos paroda “Skirtingi objektai – 2007”. Galerija “Arka”, Vilnius.

2015 – Tarptautinis tapytojų pleneras „Tik tapyba“. Obeliai, Rokiškio r.

2015 – Tapybos darbų paroda „Prisilietimai“. „Pylimo“ galerija, Vilnius.

2016 – Tapybos darbų paroda „Jausmų įkvėpti“. Sakralinio meno centras, Anykščiai.