Follow

Type at least 1 character to search

Inga Likšaitė

INGA LIKŠAITĖ

Vizualaus meno atstovė, kūrybinę praktiką koncentruoja ir siaurina ties tekstilės lauku. Daugiausiai dirbanti solo, Inga periodiškai įsijungia ir į bendradarbiavimus su kitų medijų menininkais, architektais, interjero dizaineriais. Gimusi Kaune, Lietuvoje, 1972 metais, ten baigusi meno studijas, šiuo metu įsikūrusi Berlyne. Jos darbai dalyvavo daugybėje parodų, įsigyti privačiose ar muziejų kolekcijose Lietuvoje ir Europoje. Bėgant metams Inga rado ir toliau vysto savo unikalią meno kalbą ir estetiką. Jos tekstilės darbai, dažniausiai atpažįstami kaip minimalaus motyvo, ritmiškų dygsnių, nusiūtos ar išsiuvinėtos monochromiškos drobės, kartais įjungtos į erdvines instaliacijas arba su kolegom kūrėjais paverstos į judančius vaizdus su garsu. Daug kantrybės ir laiko atlikimui reikalaujantys Ingos darbai, nors skirtingi, dažnai atkartoja anksčiau buvusius. Kiekvienas jų yra sekančio prototipas, o bendrai jie tarsi generuoja savą meninę teritoriją, kurioje Inga atranda idomią kūrybos transformaciją.

Per eilę metų Inga įgijo vertingos bendradarbiavimo patirties su kitų medijų kūrėjais, jos darbai buvo ne kartą aukštai įvertinti tarptautinėse parodose.

Paskutinių metų parodos:
SOLO
2018 Bangos.Kvietimas Džiaugtis. A.Mončio namai muziejus, Palanga
2018 Namai. 12 Valandų Ore Ir 6000 Metrų Pakartojant Dygsnį, Pamenkalnio Galerija, Vilnius ir KKKC, Klaipėda
2015 Nauji Pasakojimai Parašyti Medžiu Ant Vandens, Keramikos Muziejus, Kaunas

GRUPINĖS
2018 Taikomoji dailė ir dizainas. 1918–2018, LDM Taikomosios dailės ir dizaino muziejus, Vilnius
2017 OXIMORA, Spinnerei Leipzig, Vokietija
2016/2017 To Weave Dreams, MINIARTEXTIL, Como, Italija, Montrouge, France
2015/2016 MIT FADEN, Tapa Atelier Galerry, Berlynas
Kūriniai:
1. KELIONĖ #1
Akrilas, siuvimas, drobė, 82 x 125 cm, 2015
2. KELIONĖ #2 (2 asimetriskos dalys)
Akrilas, siuvimas, drobė, 80 x 153 cm, 2015
3. TAS NAMAS
Skaitmeninis siuvinėjimas, medvilnė, 105 x 106 cm, 2015
4. SAVAS VANDUO
Skaitmeninis siuvinėjimas, medvilnė, 120 x 210 cm, 2016

Kūrinius lydintis tekstas:
Uždanga prasiskleidžia. Sąmoningas sprendimas pasitinka iracionalią nežinomybę. Žvilgnis peržengia ekrano ribą. Oro drėgmės kvapas. Su juo įsijungia kitoks žiūrėjimo ir matymo kodas. Kiemų mikrokosmosas su mediniais namais, nublukusi dažų patina, šlapi kamienai gyvenantys savą gyvenimą – grupuojasi į bendrą tvarką tarp žemės ir dangaus. Praeities banga lūžta šios dienos jūroje, vanduo suraibuliuoja kaip medžio pjūvis. Dalykai, kurie jau šiaip turi savo vietą, dėliojas iš naujo.